KONSULTACJA FLEBOLOGICZNA dotyczy najczęściej profilaktyki, diagnostyki i leczenia chorób żył. W Klinice Flebologii w czasie pierwszej wizyty specjalistycznej zawsze wykonywane jest badanie dopplerowskie układu żylnego (w sytuacjach koniecznych z oceną całościową obejmującą również żyły jamy brzusznej i miednicy małej) w połączeniu z poradą specjalistyczną dotyczącą dalszego postępowania. Konsultacje flebologiczne w naszej w Warszawie placówce dotyczą wszystkich CHORÓB UKŁADU ŻYLNEGO, nie tylko żylaków.

FLEBOLODZY - dr Justyna Wilczko i dr Cezary Szary

Flebolodzy to lekarze zajmujący się diagnostyką i leczeniem chorób żył

Nasi lekarze flebolodzy diagnozują i leczą niewydolność żylną kończyn dolnych, w tym pajączki naczyniowe, żylaki, owrzodzenia żylne goleni czy obrzęki żylne. Zajmujemy się leczeniem żylaków atypowych, żylaków okolic intymnych czy malformacji żylnych. Naszą specjalnością jest kompleksowe podejście do leczenia, w tym leczenie niewydolności żylnej miednicy i jej wpływu na układ żył kończyn dolnych. Nasi flebolodzy wykorzystuję zaawansowaną diagnostykę obrazową w swojej praktyce codziennej, tj. ultrasonorafię dopplerowską, ultrasonografię wewnątrznaczyniową (IVUS), wenografię w tomografii komputerowej i rezonansie magnetycznym czy flebografię cyfrową.

Co nas wyróżnia?

Konsultacje flebologiczne w Klinice Flebologii w Warszawie to gwarancja indywidualnego i przyczynowego podejścia do każdego problemu chorobowego. Nasi lekarze wykorzystują wszechstronną wiedzę z zakresu obrazowania naczyń, profilaktyki i leczenia chorób żył. Kompleksowe podejście do leczenia z założenia powinno być przyczynowe i rozpoczynać się od sedna problemu, a nie od leczenia objawów: pajączków naczyniowych, żylaków czy obrzęków. Leczenie chorób żył przez flebologa nie powinno polegać na nieprzemyślanych decyzjach, wynikających z braku właściwej diagnostyki. Takie leczenie długofalowo nie przynosi rezulatatów i prowadzi do niepotrzebnych zabiegów i interwencji chirurgicznych.

Chcesz się dowiedzieć więcej na temat specyfiki pracy lekarza FLEBOLOGA w naszej Klinice - odwiedź nasz BLOG MULTIMEDIALNY.

Więcej na temat naszej filozofii leczenia chorób żył na stronie: o Klinice Flebologii