Wyroby szwajcarskiego producenta Sigvaris cieszą się w Polsce dużą popularnością. Wykończenie i wytrzymałość są niewątpliwie ich największymi zaletami. Firma Sigvaris ma w swej ofercie wyroby medyczne, profilaktyczne i przeciwzakrzepowe o zmiennym ucisku.

Wyroby kompresyjne marki Sigvaris

W naszej praktyce codziennej korzystamy z wielu produktów, jednak najbardziej cenimy 3 z nich:

Top Fine Select

jest wyrobem dla Pań i Panów, sprzedawanym w kolorach beżowym i czarnym. Z uwagi na dobrą jakość materiału i niewygórowaną cenę są to dość popularne wyroby. W Klinice Flebologii chętnie oferujemy je pacjentom po zabiegach żylnych z uwagi na trwałość i łatwość w zakładaniu.

Magic 

to produkt o dużym wyborze kolorów dostępny w I i II klasie ucisku. Szczególnie polecany dla Pań lubiących elegancko wyglądać. Wyroby Magic dobrze dopasowują się do kobiecych kształtów. Zaletą produktu jest dobrze wykończona stopa i wyjątkowa gładkość mankietów utrzymujących pończochę na udach. Od 1 kwietnia 2015 r. firma Sigvaris wdrożyła produkcję wszystkich rodzajów produktów Magic w nowych sezonowych kolorach: CoralWavePearl i Deep Sea.

Cotton

to szlagierowy produkt firmy Sigvaris. Jego zaletą jest duża zawartość bawełny (14%), dzięki której posiada on dodatkową miękkość w dotyku. Na rynku występuje w 3 rodzajach:

COTTON: linia unisex zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Podkolanówki występuje w 3 klasach ucisku (I-III), pończochy i rajstopy w dwóch (I-II).
COTTON XTRA: to specjalne podkolanówki w 3 klasach ucisku, dostępne w 4 kolorach (czarny, antracyt, granatowy i naturalny), dla dwóch wielkość stóp: uniwersalnej (rozmiar 36-44) oraz Maxi (44-48).
COTTON MED: jest produktem pooperacyjnym wykorzystywanym bezpośrednio po zabiegu chirurgicznym; występuje w klasach ucisku II lub III.