Współczesna diagnostyka obrazowa to obszerny dział diagnostyki medycznej zajmujący się obrazowaniem tkanek naszego organizmu. W Polsce, by móc wykonywać i analizować badania obrazowe naczyń, należy ukończyć specjalizację z radiologii i diagnostyki obrazowej. W Klinice Flebologii diagnostyką obrazową naczyń żylnych zajmują się radiolodzy, ultrasonografiści, radiolodzy interwencyjni oraz flebolodzy.

USG Doppler nóg

Diagnostyka obrazowa naczyń to spojrzenie do wnętrzna problemu

We współczesnym leczeniu naczyń żylnych i tętniczych diagnostykę obrazową wykorzystujemy niemalże na każdym jej etapie. W tym celu posiłkujemy się głównie  ultrasonografią dopplerowską, ultrasonografią wewnątrznaczyniową (IVUS), technikami obrazowania naczyń w rezonansie magnetycznym i tomografii komputerowej (angiografia, wenografia) oraz flebografią cyfrową.

W przypadku układu żylnego stosowane są konkretne modalności obrazowania naczyń żylnych, dostosowane ściśle do sytuacji klinicznej.

Co nas wyróżnia?

Przewagą Zespołu Kliniki Flebologii jest posiadanie w zespole radiologów, którzy na co dzień poza diagnostyką obrazową naczyń zajmują się również małoinwazyjnym leczeniem chorób układu żylnego. W naszej ofercie znajdziecie Państwo szerokie spektrum metod obrazowania naczyń, w szczególności układu żylnego: