Klinika Flebologii w Warszawie, idąc drogą rozwoju, stworzyła nowoczesną placówkę medyczną, która łączy w sobie misję wdrażania nowatorskich technologii diagnostycznych i leczniczych w zakresie chorób układu żylnego, wespół z szeroko pojętą edukacją Pacjentów oraz kształceniem lekarzy w dziedzinie flebologii

10297.jpg

Klinikę Flebologii tworzy zespół pielęgniarek i lekarzy, którzy od lat z pasją zajmują się chorobami układu żylnego. Siłą naszego zespołu jest kompleksowe podejście do problemów i dolegliwości zgłaszanych przez Pacjentów, zarówno z punktu widzenia diagnostycznego, profilaktycznego, jak i leczniczego. W Klinice Flebologii na co dzień zajmujemy się wszystkimi chorobami układu żylnego, nie tylko niewydolnością żylną kończyn dolnych. Zobacz co jeszcze nas wyróżnia... .

Wnikliwa diagnostyka

W naszej ofercie znajdziecie Państwo pełną diagnostykę ultrasonograficzną naczyń żylnych i tętniczych (badania USG Doppler). We współpracy z Centrum Diagnostyki Obrazowej Szpitala Medicover oraz z pracownią rezonansu magnetycznego Centrum Medycyny Sportowej (CMS) w Warszawie jesteśmy w stanie wykonać każde badanie naczyniowe. Nasi lekarze wykonują m.in. badania flebograficzne, ultrasonograficzne drogą wewnątrznaczyniową (IVUS), wenograficzne w tomografii komputerowej lub dynamicznie w rezonansie magnetycznym na najwyższej jakości aparacie 3 Teslowym firmy Philips (pracownia CMS). 

Lekarze radiolodzy z naszego zespołu zajmujący się na co dzień leczeniem chorób żył osobiście zajmują się analizą i wykonywaniem tego typu zaawansowanych badań naczyniowych.

Dzięki wieloprofilowemu wyspecjalizowaniu naszego zespołu w przeprowadzanym procesie diagnostyczno-leczniczym wykorzystujemy wiedzę z zakresu flebologii, angiologii, radiologii i diagnostyki obrazowej, chorób wewnętrznych, chirurgii, chirurgii naczyniowej czy medycyny estetycznej.

 


Skuteczne i małoinwazyjne metody leczenia 

W zespole Kliniki Flebologii na pierwszym miejscu stawiamy zasadę indywidualnego podejścia do Pacjenta. Pierwsza wizyta w naszej placówce polega na przeprowadzeniu pełnej analizy zgłaszanych przez chorego dolegliwości. Leczymy szerokie spektrum chorób układu żylnego (nie tylko żylaki): od pajączków naczyniowych, po malformacje żylne, żylaki na nogach, żylaki atypowe, żylaki miednicy, żylaki okolic intymnych, skończywszy na ciężkich przypadkach zakrzepic żylnych i trudno leczących się zespołach pozakrzepowych.

Dzięki dużemu doświadczeniu i ciągłemu dokształcaniu nasz personel stosuje metody zawsze sprawdzone i wyjątkowo na czasie. Jesteśmy pionierami w zakresie wprowadzania metody klejenia żylaków kończyn dolnych  do Polski.

Lekarze z naszego zespołu jako pierwsi w naszym kraju, posiadający pełne certyfikacyjne przeszkolenie, zaczęli stosować metodę klejenia żylaków kończyn dolnych systemem VenaSeal (2013). Kolejnymi wprowadzanymi do Polski systemami do klejenia żył, były stosowane przez nasz zespół produkty: VariClose (2015) oraz VenaBlock i VeinOff (2016).

Klinika Flebologii to jeden z nielicznych ośrodków w Polsce posiadający specjalistów, którzy zajmują się diagnostyką i małoinwazyjnym leczeniem objawowej niewydolności żylnej miednicy (tzw. zespołu przekrwienia biernego miednicy) oraz żylaków okolic intymnych.

W tym celu wykorzystywane są najnowsze metody diagnostyki obrazowej oraz wewnątrzżylne techniki embolizacyjne. W Klinice Flebologii leczone są również wszystkie postaci zakrzepic kończyn dolnych. Nasi specjaliści zajmują się kwalifikacją przedzabiegową i małoinwazyjnym leczeniem najcięższych form zakrzepicy żylnej, zlokalizowanej w segmencie biodrowo-udowym. Zabiegi przezskórnej implantacji stentów żylnych wykonywane są komercyjnie w warunkach Szpitala Medicover. W naszej placówce dysponujemy wyrobami kompresyjnymi firm:  Medi, Juzo i Sigvaris. Dzięki temu jesteśmy w stanie dobrać wyroby uciskowe dla każdego Pacjenta z rozpoznaną zakrzepicą, zespołem pozakrzepowym czy cierpiącego na przewlekłą niewydolność żył kończyn dolnych.

 

 Profesjonalnie przygotowane i realizowane kursy specjalistyczne

Na co dzień nasz zespół zajmuje się podyplomową edukacją lekarzy, w tym również ogranizowaniem wysokospecjalistycznych kursów dla osób chcących podnosić swoje kwalifikacje w zakresie diagnostyki i leczenia chorób układu żylnego.

Zaletą prowadzanych przez nas kursów flebologicznych są odpowiednio dobrane proporcje pomiędzy niezbędną teorią a praktyką. Zajęcia z udziałem Pacjentów przeprowadzane są zawsze pod opieką naszych wykwalifikowanych trenerów.

Kursy specjalistyczne prowadzone przez lekarzy Kliniki Flebologii uzyskały akredytację Polskiego Towarzystwa Flebologicznego.

Więcej na temat oferty szkoleniowej Kliniki Flebologii znajduje się pod zakładką KURSY SPECJALISTYCZNE.


 Doskonała lokalizacja

Klinika Flebologii to placówka wysokospecjalistyczna położona w samym sercu Warszawy, w idealnym miejscu dla Pacjentów, także tych z zagranicy. Nasza przychodnia znajduje się na drugim piętrze Centrum Medycyny Sportowej przy ul. Wawelskiej 5. Przy kompleksie CMS znajduje się wiele miejsc parkingowych. Klinika Flebologii znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie jednego z największych zielonych kompleksów Warszawy, przy Polach Mokotowskich.

Bezpłatny wjazd do Kliniki Flebologii odbywa się od ul. Rokitnickiej (punktem orientacyjnym jest zjazd z ul. Żwirki i Wigury przy restauracji Jeffs). Pacjenci podróżujący do nas z lotniska im. Fryderyka Chopina (dawne Okęcie) mogą dotrzeć bez większego problemu autobusem linii 175, dojazd zajmuje około 15 min. Dojazd do Kliniki Flebologii taksówką z lotniska zajmuje zaledwie 10-15 minut.