Współczesna diagnostyka obrazowa to obszerny dział diagnostyki medycznej zajmujący się obrazowaniem tkanek naszego organizmu. W Polsce, by móc wykonywać i analizować tego typu badania, należy ukończyć specjalizację z radiologii i diagnostyki obrazowej.

USG Doppler nóg

Diagnostyka obrazowa naczyń to spojrzenie do wnętrzna problemu

We współczesnym leczeniu naczyń żylnych i tętniczych diagnostykę obrazową wykorzystujemy niemalże na każdym jej etapie. W tym celu posiłkujemy się głównie  ultrasonografią dopplerowską, technikami obrazowania naczyń w rezonansie magnetycznym i tomografii komputerowej oraz cyfrową rentgenografią naczyniową.

W przypadku układu żylnego stosowane są konkretne modalności obrazowania naczyń żylnych, dostosowane ściśle do sytuacji klinicznej.

Co nas wyróżnia?

Przewagą Zespołu Kliniki Flebologii jest posiadanie w zespole radiologów, którzy na co dzień poza diagnostyką obrazową zajmują się również małoinwazyjnym leczeniem chorób układu żylnego. W naszej ofercie znajdziecie Państwo szerokie spektrum metod obrazowania układu żylnego, m.in.:

  • pełen zakres badań naczyniowych w USG Doppler (układ żylny + tętniczy)
  • ultrasonografię wewnątrznaczyniową IVUS (wykonywana w warunkach szpitalnych)
  • wenografię MR (wykonywana w CMS na miejscu na aparacie 3T firmy Philips w Pracowni Rezonansu Magnetycznego przy ul. Wawelskiej 5 w Warszawie oraz w Szpitalu Medicover w Warszawie)
  • angiografię TK w pełnym zakresie, zarówno układu tętniczego jak i żylnego
  • wenografię TK (wykonywana w warunkach pracowni diagnostyki obrazowej CMS i Szpitala Medicover)
  • flebografię i warikografię cyfrową  w RTG i TK (wykonywana w warunkach pracowni diagnostyki obrazowej CMS i Szpitala Medicover)

Konsultacje specjalistyczne online

Tu możesz umówić się na konsultację online w Klinice Flebologii i otrzymać pomoc zdalnie, bez wychodzenia z domu.