dr Marcin Napierała

Specjalista chirurg i flebolog kompleksowo zajmujący się diagnostyką oraz małoinwazyjnym leczeniem chorób układu żylnego.

Wykształcenie i doświadczenie zawodowe:

Jest absolwentem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Specjalizację z zakresu chirurgii ogólnej realizował w Szpitalu Grochowskim w Oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej. Uczestniczył w szkoleniach dotyczących leczenia nieoperacyjnego niewydolności żylnej, w tym skleroterapii kompresyjnej i echoskleroterapii oraz leczenia ran przewlekłych.

Od 2012 roku zajmuje się diagnostyką i leczeniem niewydolności żylnej, zwłaszcza  z wykorzystaniem technik małoinwazyjnych. Od roku 2013 jest członkiem zespołu lekarskiego Dr Ilony Osadowskiej, z którą do dnia dzisiejszego współpracuje w zakresie flebologii i medycyny estetycznej.

Ukończył Kurs "Diagnostyka dopplerowska naczyń krwionośnych - szyi, jamy brzusznej, kończyn górnych i dolnych", organizowany przez Roztoczańską Szkołę Ultrasonografii oraz Kurs "Podstawy ultrasonografii" organizowany przez Klinikę Chirurgii Naczyniowej i Angiologii w Warszawie

Odbył szkolenie z leczenia wewnątrznaczyniowego żylaków kończyn dolnych z wykorzystaniem systemu VenoSteam przeprowadzonego przez twórcę metody, dr Rene Milleret'a. Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w kongresach i konferencjach naukowych dotyczących flebologii i flebologii estetycznej.

Specjalizacje i umiejętności:

  • chirurgia ogólna
  • flebologia

Zakres działalności:

  • diagnostyka obrazowa naczyń w USG Doppler
  • leczone choroby żył: niewydolność żylna kończyn dolnych (pajączki naczyniowe, poszerzone żyły siatkowate, żylaki), owrzodzenia żylne goleni
  • stosowane techniki leczenia:

- skleroterapia kompresyjna żył siatkowatych i pajączków

- echoskleroterapia kompresyjna (skleroterapia pod kontrolą USG) żylaków metodą piankową

- metody wewnątrznaczyniowego leczenia żylaków, w tym ablacja laserowa (EVLA)

Towarzystwa naukowe:

  • Polskie Towarzystwo Flebologiczne
  • Towarzystwo Chirurgów Polskich

Opinie pacjentów

Zakres usług

Klinika Flebologii to nowoczesna placówka medyczna zlokalizowana w sercu Warszawy oferująca diagnostykę i kompleksowe leczenie wszystkich chorób układu żylnego!