Kompresja sportowa to nowość na rynku polskim. Sportowe podkolanówki kompresyjne o sile ucisku na poziomie 20-30 mmHg poprawiają istotnie krążenie krwi w czasie uprawiania sportów. Ucisk stopniowany zapewnia poprawę funkcjonowania układu żylnego powierzchownego i głębokiego.

Skarpety kompresyjne CEP

Skarpety kompresyjne CEP

W Klinice Flebologii stosujemy wyroby kompresyjne najwyższej jakości na świecie. Firma CEP to lider tego typu wyrobów na rynku światowym. Dzięki stosowaniu pończoch sportowych podudzia szybciej wracają do pełnej sprawności, regeneracja powysiłkowa przebiega szybciej i pomyślniej. W naszej ofercie posiadamy skarpety do biegania zimą i latem, do jazdy na nartach, do fitnessu, a także opaski ultralekkie wykorzystywane w czasie triathlonów czy w czasie biegów górskich.

Oto krótka charakterystyka kompresji sportowej:

  • idealne dopasowanie do kształtu stopy i łydki
  • płaskie szwy zapewniające ochronę przed uciskami
  • stabilizacja tkanki mięśniowej zmniejszająca kontuzjogenność
  • redukcja nieprzyjemnych zapachów dzięki jonom srebra
  • optymalna wydajność sportowca dzięki dobrze dobranemu poziomowi kompresji

Skarpety do biegania model 2.0 są polecane dla biegaczy (dobre na wszystkie dystanse) oraz dla osób uprawiających fitness.


Czym charakteryzują się ultralekkie skarpety do biegania?

Jest to nowa linia sportowych wyrobów kompresyjnych łączących wszystkie zalety modelu 2.0. Jest to wyrób zoptymalizowany pod kątem lekkości. Materiał, z którego są wykonane jest cieńszy niż w modelu 2.0, skóra lepiej oddycha. Ponadto tkanina, z którego są wykonane jest cieńszy, delikatniejszy z lepszymi parametrami wietrzenia nogi. Są to wyroby dedykowane dla osób lubiących uczucie dużego dopasowania w bucie.
Są one polecane do biegania na długie dystanse, do biegów górskich i sportów wytrzymałościowych.