Klinika Flebologii / O Klinice Flebologii
Klinika Flebologii to nowoczesna placówka wysokospecjalistyczna położona w samym sercu Warszawy, założona przez lekarzy: Cezarego Szarego, Justynę Wilczko-Kucharską i Tomasza Grzelę. Jest to miejsce, w którym zespół ludzi pracujących z pasją połączył misję wdrażania nowatorskich technologii diagnostycznych i leczniczych wespół z szeroko pojętą edukacją Pacjentów oraz kształceniem lekarzy w dziedzinie flebologii.
Siłą zespołu Kliniki Flebologii jest kompleksowe podejście do problemów i dolegliwości zgłaszanych przez Pacjentów, zarówno z punktu widzenia diagnostycznego, profilaktycznego, jak i leczniczego. W Klinice Flebologii na co dzień zajmujemy się wszystkimi chorobami układu żylnego, nie tylko niewydolnością żylną kończyn dolnych czy żylakami.
Nasza filozofia opieki nad Pacjentem i jego problemami żylnymi opiera się na celowanej i wnikliwej diagnostyce, której wyniki przekładają się na konkretny proces terapeutyczny, dobierany w sposób zindywidualizowany do potrzeb konkretnej osoby. Wieloletnie doświadczenie zespołu Kliniki Flebologii pokazuje, iż każdy problem wynikający z niedomogi układu żylnego znajduje swoje logiczne uzasadnienie, a znalezienie przyczyny choroby żylnej jest kluczowe i wiedzie do skutecznego wyleczenia Pacjenta.
Tradycyjne podejście do leczenia żył, popularne jeszcze kilkanaście lat temu, było zbyt uproszczone. Skupianie się wyłącznie na usuwaniu żylaków na nogach i tłumaczenie wszystkiego predyspozycjami genetycznymi, to dziś już przeszłość. Takie ograniczone spojrzenie na problem choroby żylnej często prowadzi do niewłaściwych decyzji terapeutycznych, a w konsekwencji – do nawrotów. W naszej Klinice codziennie udowadniamy, że skuteczne leczenie wymaga znacznie szerszego spojrzenia na układ żylny człowieka i poszukiwania przyczyny problemu.
Lekarze naszego zespołu są pionierami tzw. przyczynowego leczenia choroby żylnej. Ideą leczenia przyczynowego jest dążenie do usunięcia źródła problemu, którym najczęściej jest niewydolność żylna miednicy, często spowodowana wadami anatomicznymi, przeciążeniem objętościowym układu żylnego (np. wielokrotne ciąże) lub innymi czynnikami, do których współcześnie należy intensywne uprawianie sportów siłowych. Diagnostyka w tym podejściu pełni rolę kluczową. Obejmuje całościową ocenę układu żylnego w badaniu USG Doppler oraz zaawansowane badania obrazowe, takie jak wenografia MR czy TK. Proces terapeutyczny składa się zazwyczaj z kilku etapów i wykorzystuje strategię leczenia zstępującego, zwanego inaczej sekwencyjnym. Postępowanie terapeutyczne rozpoczyna się od małoinwazyjnego wyleczenia niewydolności żylnej miednicy, a następnie, w zależności od potrzeb i wyników, rozszerza się je na leczenie niewydolności żylnej w innych częściach układu żylnego, np. na poziomie dna miednicy czy w kończynach dolnych. W wielu przypadkach połączenie obu strategii – leczenia przyczynowego i zstępującego – zapewnia najlepsze rezultaty w leczeniu niewydolności żylnej.
Lekarze z naszego zespołu jako pierwsi w Polsce, posiadający pełne certyfikacyjne przeszkolenie, zaczęli stosować metodę klejenia żylaków kończyn dolnych systemem VenaSeal (2013). Kolejnymi wprowadzanymi do Polski systemami do klejenia żył, były stosowane przez nasz zespół produkty: VariClose (2015) oraz VenaBlock i VeinOff (2016).
1 /
Nasz zespół jest pionierem przyczynowego leczenia choroby żylnej i zstępującej strategii leczenia. To nowatorskie podejście znacznie zwiększyło skuteczność leczenia, redukując jednocześnie nawrotowość choroby żylnej.
2 /
System ELVeS 1470 nm zastąpił tradycyjne, inwazyjne metody chirurgiczne, oferując Pacjentom bezpieczną i o wiele skuteczniejszą niż inne metody alternatywę w leczeniu niewydolności żylnej. Wszystko przy użyciu tumescencyjnego znieczulenia nasiękowego i minimalnej traumatyzacji tkanek.
3 /
Wieloletnie doświadczenie naszego zespołu oraz stałe doskonalenie technik embolizacyjnych w leczeniu niewydolności żylnej miednicy przyczyniły się do wypracowania standardów leczenia, które są obecnie wzorem dla innych ośrodków zajmujących się tą problematyką.
4 /
W skład zespołu Kliniki Flebologii wchodzą lekarze specjaliści zajmujący się na co dzień flebologią oraz nasz niezastąpiony personel pielęgniarski. Leczenie trudniejszych przypadków odbywa się zawsze w 3- lub 4-osobowych zespołach zabiegowych złożonych z: radiologa, radiologa interwencyjnego, flebologa i chirurga naczyniowego.
Działalność naukowa zespołu Kliniki Flebologii wnosi znaczący wkład w rozwój współczesnej flebologii. Nasze badania naukowe i publikacje potwierdzają skuteczność innowacyjnych i autorskich metod leczenia, wyznaczając nowe standardy w terapii chorób żylnych.
Lekarze Kliniki Flebologii są pionierami przyczynowego sposobu leczenia choroby żylnej na świecie. Nasze autorskie metody leczenia, potwierdzone badaniami naukowymi i prestiżowymi publikacjami, otworzyły nowe możliwości dla wszystkich pacjentów flebologicznych.
Wprowadzenie autorskiej klasyfikacji hemodynamicznej i radiologicznej stosowanej w ocenie niewydolności układu żył jajnikowych ułatwiło planowanie leczenia pacjentek z niewydolnością żylną miednicy. Ta autorska metoda pozwala na precyzyjną ocenę zaburzeń przepływu krwi, umożliwiając lekarzom dobór optymalnej strategii terapeutycznej.
Lekarze Kliniki Flebologii byli pionierami w zastosowaniu metody klejenia żylaków w Polsce. Jako pierwsi wprowadziliśmy tę innowacyjną, małoinwazyjną technikę do praktyki klinicznej w naszym kraju. Zachęcamy do zapoznania się wynikami badania porównującego skuteczność klejenia i laserowej ablacji wewnątrzżylnej w leczeniu niewydolności żylnej kończyn dolnych.
Bądź bliżej nas! Śledź nasze media społecznościowe i zyskaj dostęp do aktualności, porad oraz inspiracji zdrowotnych.
Potrzebujesz profesjonalnej porady dotyczącej żył? Dr Venus – zaawansowana technologicznie asystentka AI – służy wiedzą i doświadczeniem zespołu Kliniki Flebologii!
naszej wirtualnej ekspertki w dziedzinie FLEBOLOGII.
Zapraszamy do kontaktu!