Klinika Flebologii w Warszawie dla wygody swoich pacjentów stworzyła możliwość składania zapotrzebowania na RECEPTĘ
przez formularz internetowy (dostępny poniżej) lub za pomocą zgłoszenia zapotrzebowania na RECEPTĘ,
które pacjent może złożyć na miejscu w Rejestracji.
Każda osoba ubiegająca się o RECEPTĘ musi mieć założoną kartę pacjenta w Klinice Flebologii i mieć przypisanego lekarza prowadzącego. Zamówienie na RECEPTĘ można składach tylko na leki przyjmowane stale, których stosowanie wynika z dotychczasowej historii chorobowej.
Proces przygotowania RECEPTY, odbieranej w rejestracji Kliniki Flebologii, trwa do 3 dni roboczych. Koszt wygenerowania RECEPTY przez lekarza wynosi 60 zł. Dotyczy to zarówno wniosków składanych drogą elektroniczną, jak i drogą tradycyjną poprzez pisemne wypełnienie wniosku na miejscu w Klinice Flebologii.
Płatności za usługę dokonuje pacjent w czasie odbioru RECEPTY w rejestracji Kliniki Flebologii. Receptę może odebrać pacjent, zgłaszając się osobiście lub osoba upoważniona do wglądu w dokumentacje medyczną (zgodnie z wypełnioną kartą pacjenta). Przy odbiorze należy posiadać dokument potwierdzający tożsamość (np. dowód osobisty).
Konieczność wypełnienia przez pacjenta (lub osobę przez niego upoważnioną) formularza składania zapotrzebowania na RECEPTĘ (dostępnego w rejestracji Kliniki Flebologii) lub wniosku elektronicznego wynika z elektronicznej rejestracji wszystkich wystawianych recept. Uprzejmie przypominamy, iż terminy ważności recept zależą od okoliczności ich wystawienia oraz wpisanych na RECEPCIE leków.
- 7 dni – recepty wystawione przez Pogotowie Ratunkowe w ramach pomocy doraźnej
- 7 dni – recepty zawierające chociaż jeden lek z grupy antybiotyków
- 14 dni – recepty dysponujące leki psychotropowe i środki odurzające
- 30 dni – recepty wystawione na pozostałe leki
- 60 dni – recepty wystawiane na leki lub wyroby medyczne sprowadzane z zagranicy
- 60 dni – na preparaty immunologiczne wytwarzane dla indywidualnego pacjenta