Epidemia koronawirusa SARS-CoV-2


Szanowne Pacjentki, Szanowni Pacjenci,

w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną w Polsce, a także z uwagi na ogłoszony przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) stan pandemii Zespół Kliniki Flebologii podjął decyzję o wdrożeniu działań ograniczających ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2, wywołującego chorobę COVID-19

Aktualnie najskuteczniejszą dostępną metodą ograniczenia ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa jest przerwanie dróg jego szerzenia. W konsekwencji, opierając się m.in. na wytycznych Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego, mając na uwadze dobro naszych Pacjentów, a także pracowników placówki, zmuszeni jesteśmy odwołać do dnia 30.03. włącznie (poniedziałek) wszystkie planowane wizyty i zabiegi, a także wstrzymać rejestrację nowych Pacjentów. Jednocześnie informujemy, iż Zespół Kliniki Flebologii bieżąco monitoruje sytuację epidemiologiczną w Polsce i w zależności od jej rozwoju może podjąć decyzję o skróceniu albo wydłużeniu stanu wstrzymania wizyt i zabiegów. 

Uprzejmie zawiadamiamy, iż w sprawie potwierdzenia odwołania wizyty lub zabiegu, jak i ustalenia nowego terminu, będą się z Państwem kontaktować nasi pracownicy.

Informujemy, że w przypadku stwierdzenia objawów zakażenia COVID-19, mogą Państwo skontaktować się ze specjalną infolinią NFZ 800 190 590. W tym miejscu wyjaśniamy, że do najczęstszych objawów zakażenia COVID-19 należą: gorączka, kaszel, duszność, problemy z oddychaniem czy ogólne zmęczenie.

Więcej informacji nt. koronawirusa SARS-CoV-2 znajduje się na stronie:

https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie.

Dziękujemy za wyrozumiałość i zrozumienie powagi sytuacji,

Zespół Kliniki Flebologii