Po warsztatach z diagnostyki i leczenia obrzęków kończyn dolnych

23 maj 2017

W dniach 19-20.05.2017 odbyło się wyjątkowe szkolenie z diagnostyki i leczenia obrzęków kończyn dolnych pod patronatem naukowym twórcy kompresjoterapii europejskiej Profesora Hugo Partscha!

Po warsztatach z diagnostyki i leczenia obrzęków kończyn dolnych

W dniach 19-20.05.2017 w Klinice Flebologii w Warszawie odbyło się wysokospecjalistyczne szkolenie z diagnostyki i leczenia obrzęków kończyn dolnych. Zespół Kliniki Flebologii składa serdeczne podziękowania doktorowi Marcinowi Malce z przychodni PODOS i profesorowi Hugo Partschowi za wspólne zorganizowanie tego niezapomnianego kursu.

Tematyka wykładów obejmowała:

- ultrasonograficzną diagnostykę obrzęków kończyn dolnych (Cezary Szary, Klinika Flebologii)

- diagnostykę obrzęku żylnego kończyn dolnych (Tomasz Grzela, Klinika Flebologii)

- diagnostykę limfatycznego i tłuszczowego obrzęku kończyn dolnych (Justyna Wilczko, Agnieszka Krawczyk, Klinika Flebologii)

- internistyczną diagnostykę obrzęków kończyn dolnych (Justyna Wilczko, Klinika Flebologii)

- powikłania nieleczonych obrzęków kończyn dolnych (Marcin Malka. PODOS)

- zasady stosowania kompresjoterapii w obrzękach: żylnym, tłuszczowym i limfatycznym (Hugo Partsch, Uniwersytet Medyczny w Wiedniu)

- omówienie roli leków flebotrobowych w leczeniu obrzęków kończyn dolnych (Tomasz Grzela, Klinika Flebologii)

W dniu warsztatowym, dotyczącymi praktycznych zasad stosowania kompresjoterapii, zaprezentowane zostały metody bandażowania 2- i wielowarstwowego u pacjenów z obrzękami: żylnym, limfatycznych, tłuszczowo-limfatycznym, a także tajniki stosowania systemu do kompresjoterapii o nazwie CircAid.

Serdeczne podzękowania dla organizatorów: firmie Pierre Fabre i współorganizatorów warsztatów, firmom: MediPolska i Lohmann & Rauscher.

Więcej informacji nt. kursów specjalistycznych organizowanych przez Zespół Kliniki Flebologii na stronie: klinikaflebologii.pl/kursy-specjalistyczne